Перейти к основному содержанию

Дірка від шини-2: детектив триває

01 июня, 00:00

А Фонд державного майна вже привіз до Білої Церкви нових оцінювачів, експертів консалтингової фірми «Промислова нерухомість». Заступник голови Фонду Юрій Гришан заявив, що нова оцінка пакету в 49% акцій СП «Росава» буде більш об’єктивною, і ці дані використають у суді. За попередніми даними, реальна ціна пакету принаймні на 100 мільйонів гривень вища, ніж 4,2 мільйона гривень, за які завод був проданий за борги.

А цього вівторка, 30 травня, журналісти буквально брали штурмом «Росаву», вимагаючи бодай-якихось коментарів скандалу від директора заводу Володимира Линника. Але той постійно уникає будь-якого спілкування з пресою. 31 травня після тривалих вмовлянь він виступив перед журналістами з короткою промовою, в якій лише кількома словами згадується про тіньову приватизацію «Росави». «Я прошу не піднімати ажіотажу навколо продажу акцій нашого заводу, для мене головне, що він залишається тут, у Білій Церкві, і не так важливо, хто володіє акціями». Погодьтеся, що чути таке в цій ситуації від керівника промислового гіганта принаймні дивно. Утім, на будь- які запитання журналістів Володимир Линник відповідати відмовився, пославшись… на погану зачіску.

Юрій Гришан після коротких переговорів iз керівництвом «Росави» заявив, що «не відчув, ніби директор заводу щось знав про продаж підприємства за борги. Звичайно, це справа слідчих, довідуватися як все було насправді, але можливо вони дійсно нічого не знали». Враховуючи, що преса повідомляла про загрозу продажу шинного заводу за борги за місяць до аукціону, аргументи Володимира Линника й відчуття Юрія Гришана виглядають принаймні незрозумілими.

Тим часом бодай якісь нюанси того, що відбувалося на заводі до і відразу після скандального продажу, вдалося дізнатись від технічного директора ВАТ «Росава» Віктора Туллука. Він повідомив, що минулого тижня завод відвідала делегація однієї з найбільших російських хімічних компаній «Сібур». «Це був суто економічний візит, вони збирали інформацію про стан виробництва, про наші ціни, про ситуацію, яка складається навколо власності», — відзначив технічний директор. За словами пана Туллука, 51% акцій «Сібуру» володіє РАТ «Газпром». «Вони нинi працюють над створенням замкненого циклу від газу до кінцевого споживача. І шинний завод — кінцевий споживач, в акціях якого вони звичайно зацікавлені», — вважає директор. Утім, представники «Сібуру» поспішили заявити про непричетність до акції з купівлею «Росави» за борги.

Трохи раніше від можливих підозр відмежувалася і фірма «Антел», що володіє 51-м відсотком акцій в СП «Росава» через ірландський офшор. Між іншим, зареєстрована ця компанія в Сінгапурі, але її офіс розташований на Кутузівському проспекті в Москві. «Антел» є ексклюзивним постачальником сировини на Білоцерківський шинний завод №1, і за свідченням менеджерів «Росави», всі свої інвестиційні зобов’язання виконує бездоганно.

Таким чином всі різною мірою причетні до шинного заводу вже встигли заявити про свою незадіяність у скандалі. І це означає, що хтось iз них або говорить не всю правду, або йдеться дійсно про покупця, який до цього часу не мав жодного відношення до хімічної промисловості. Представники брокерської фірми «Альфа-капітал», які були організаторами першої невдалої спроби продажу «Росави» за борги 11 травня на ПФТС, цього тижня проговорилися, що встигли отримати кілька пропозицій на купівлю 49 відсоткового пакету акційСП за стартовою ціною 103 мільйона гривень. При чому жодна з тих пропозицій не була надіслана від хоч трохи відомої хімічної компанії.

Всі, хто володіє реальною інформацією про таємничого покупця «Росави», мовчать, як риба, бо хочуть жити. Навіть Виконавча служба Мінюсту відмовилася розголосити данні на офіційний запит Фонду держмайна. «Надання інформації про кредиторів, що беруть участь в аукціоні, не в нашій компетенції», — так прозвучала відповідь Мінюсту. Ображений Фонд звернувся за допомогою у Верховну Раду. Нинi голова парламентської контрольної комісії з питань приватизації, депутат Олександр Рябченко, намагається дізнатися імя покупця, використовуючи депутатські канали.

Наступним етапом розвитку шинного скандалу, вочевидь, стануть збори акціонерів «Росави», заплановані у Білій Церкві на 7 червня. До порядку денного вже внесено пункт про зміну складу правління підприємства. Версія — нові власники заводу примудряються зберігати інкогніто, і водночас впливати на стан справ у «Росаві» — має право на існування.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать