Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Україна залишиться віч-на-віч із внутрішніми проблемами та зовнішніми боргами

23 февраля, 00:00

На думку авторів, такий показник означає, що «ми, як і раніше, навіть не прагнемо хоч би до незначного наближення до східноєвропейських країн, котрі вибрали європейську орієнтацію», оскільки якщо навіть таке зростання відбудеться, то воно ніяк не позначиться на реальному добробуті простих громадян.

У дослідженні зазначається, що в Україні не створено (вiдсутнi) довгострокових чинникiв стимулювання економічного зростання. Зокрема, ставки кредитування економіки, а також різниця між відсотковими ставками в національній та іноземній валютах (усупереч наявній валютній стабільності) вказують на девальваційні очікування; незважаючи на надмірну ліквідність банківської системи, кредитування реального сектора економіки не розширюється; частка інвестицій у структурі ВВП (19%) лише замінює капітал, що вибув.

До кінця року, вважають автори, слід чекати активізації витоку капіталів (їх приплив — найважливіший чинник валютної стабілізації та наповнення резервів, але на нього розраховувати не доводиться: «приплив через приватизацію, як і раніше, буде низьким, а на ресурси МВФ може ще сподіватися тільки дуже наївний або «політично безграмотний»). Внаслідок погіршення умов торгівлі, зазначається в документі, слід чекати і погіршення сальдо рахунку поточних операцій у зовнішньоекономічній діяльності.

Посилені політичним протистоянням у зв’язку з парламентськими виборами, що наближаються, ці чинники, на думку Агентства, залишать Україну без зовнішніх джерел підтримки — віч-на- віч зі своїми внутрішніми проблемами та зовнішніми боргами.

Однак автори дослідження вважають, що економічний та валютний обвал в Україні- 2001 не намічається, оскільки фінансові ринки надійно зарегульовані і будь-яким спробам спекулятивного розхитування буде легко покладено край або різким зростанням резервних вимог, або контрольно-адміністративними заходами. У перші два квартали переважатиме тенденція зміцнення гривні. Осінь і зима, на думку авторів, привнесуть девальваційний тиск, підштовхуючи гривню до позначки 6,1 — 6,2 за $1, однак і це не дуже сильно позначиться на прибутках населення, так і на діловій активності у сфері бізнесу. Тим часом на зовнішніх ринках прогнозується відносний спокій. Як для основних світових валют, так і валют країн Центральної та Східної Європи, які долучилися до процесу розширення Європейського Союзу, жорстких криз не передбачається. Очікується (всупереч первинним прогнозам девальвації) поліпшення динаміки російського рубля, що пов’язано з утриманням відносно високих цін на енергоносії. Однак уже в кінці року в Росії можуть проявитися негативні очікування, що пояснюється падінням світових цін на мінеральні ресурси і наближенням великих виплат за зовнішніми боргами. Згідно із прогнозом банку Credit Swiss First Boston, рубль на кінець року опуститься до рівня 31 за $1.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать