Путін — губернатори: поки що 1:0
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20000519/487-3-1.jpg)
У російській столиці ці ініціативи Володимира Путіна розцінюють як продовження лінії російського президента на консолідацію влади в Кремлі. Як відомо, першим таким кроком став указ про поділ Росії на сім федеральних округів, у яких працюватимуть представництва президента країни. У президентській адміністрації розробляють і інші важливі документи, спрямовані на посилення контролю центру за тим, що відбувається в російських регіонах. До того ж є очевидним, що сформована за новими принципами Рада Федерації може легко перетворитися у таку ж «кишенькову» палату, як і Державна Дума. Так що слова Володимира Путіна про те, що йому буде важче працювати із сформованою за новими принципами палатою, виглядають до певної міри політичним кокетуванням.
Президент Росії стверджує, що його пропозиції підтримуються регіональними керівниками. Дійсно, багато хто з них висловився на підтримку ініціатив Володимира Путіна. Однак були й заперечення: президент Північної Осетії Олександр Дзасохов перед зустріччю із Путіним обіцяв спробувати переконати президента у доцільності збереження нинішнього принципу формування Ради Федерації як важливого стабілізуючого чинника. Як на мене, зауваження досвідченого й обережного Дзасохова свідчить про існування прихованої опозиції путінським ініціативам серед регіональної еліти: сьогодні керівники суб’єктів федерації будуть здебільшого мовчати, однак вони залюбки використають будь-яке послаблення центральної влади, економічні або ж північнокавказькі негаразди, щоб взяти реванш у Кремля за своє теперішнє приниження.
ДО РЕЧІ
Президент Росії Володимир Путін учора підписав ряд указів про кадрові призначення. Міністрами залишилися: оборони — Ігор Сергеєв; внутрішніх справ — Володимир Рушайло; закордонних справ — Ігор Іванов; з надзвичайних ситуацій — Сергій Шойгу; юстиції — Юрій Чайка. Крім того, В.Путін призначив: Миколу Патрушева — директором ФСБ; В’ячеслава Солтаганова — главою федеральної служби податкової поліції; Євгена Мурова — керівником Федеральної служби охорони; Костянтина Тоцького — директором Федеральної прикордонної служби; Володимира Матюхіна — генеральним директором ФАПСІ. Отже, головнi «силовики» Росiї утримали свої позицiї.