Перейти к основному содержанию

Водії до платної медицини вже «приїхали»

На ходіння до лікарів вони витрачають гроші та від 3 до 5 робочих днів
25 февраля, 00:00

Твердження про автомобіль як розкіш, що стало вже розхожим, дуже похитнуло ціни, що піднялися, на паливо, запчастини, сервіс і, навіть, святий обов’язок пройти платні ж медичні огляди. Без довідки, що підтверджує факт медпридатності до керування сталевою конячкою, її, кохану, просто не допустять до техогляду в ДАІ. Ходіння до лікарів — вельми суворе випробування, стверджує наш читач, водій із 50-річним стажем, киянин Семен Авербух. Особливо для 76-річної літньої людини.

Медкомісія включає візит до терапевта, рентген, аналіз сечі, загальний аналіз крові й окремо на цукор, контроль серцевої діяльності (електрокардіограма), перевірку тиску й очного дна. Остання процедура видалася водієві антигуманною. Дві години очікування біля дверей кабінету увінчалися купівлею вати й крапель, якими йому на декілька днів зіпсували зір. Добувати довідки від нарколога й психолога довелося в лікарнях, розташованих на різних кінцях столиці й окупованих величезними чергами. Після всіх поневірянь, як стверджує С. Авербух, він змушений був пройти ще одну медкомісію в «комерційній медструктурі» за 140 гривень, але з урочистим врученням чудової, з держзнаківським тисненням і двома ступенями захисту вистражданої довідки.

«Мільйони водіїв, — нарікає наш читач, — щороку оббивають пороги поліклінік, збираючи папірці, втрачаючи від 3 до 5 днів і проклинаючи на чому світ стоїть тих, хто вигадав усі ці знущання. Багато хто, щоб не втрачати час, купують довідки. Якби скасувати указом Президента обов’язкове пред’явлення при техогляді меддовідки, — мріє автор листа до редакції, — то чотири мільйони українських водіїв сказали б йому за це щире дякую».

КОМЕНТАР

«Медкомісії існують для того, щоб забезпечити нормальні безпечні умови для всіх учасників дорожнього руху, — прокоментувала ситуацію головний фахівець Головного управління меддопомоги дорослому населенню МОЗ України Світлана Синельник. — Медогляди водіїв було віднесено до категорії платних послуг, і два роки тому Конституційний суд підтвердив це своїм рішенням. Згідно з постановою Кабміну від 12. 12. 1996 року питання організації послуг, визначення тарифів і регулювання цін знаходяться в компетенції регіональнх органів виконавчої влади».

Цікаво, що порядок проходження медкомісій регламентується ще союзними наказами й положеннями, що відповідають, на думку С. Синельник, сучасним вимогам. За її словами, порядок у сфері платних медпослуг мають навести представники місцевої влади, а здійснювати контроль за сумнівними цінами — податківці. Нині в Києві, крім приблизно 50 медкомісій, працюють 4 медцентри, де всіх лікарів, сплативши біля 70 грн., можна відвідати за день. Але для справжньої конкуренції, щоб медики почали знижувати ціни, борючись за клієнтів, цього замало.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать