Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Збігнєва Бжезінського визнано борцем за українську ідею

02 ноября, 00:00

В Українському посольстві у Вашингтоні відбулася врочиста церемонія вручення премії Ліги українських меценатів імені Василя Симиренка відомому американському політологу Збігнєву Бжезінському.

Заснована нещодавно Лігою меценатів премія присуджується за сприяння торжеству української ідеї, за допомогу в творенні доброго імені нашої держави в світі. Першим її лауреатом названо Збігнєва Бжезінського.

Президент Ліги українських меценатів Петро Яцик, який вручив лауреатові диплом та медаль, сказав, що Збігнєв Бжезінський одна з тих постатей, які мали великий вплив на зовнішню політику США в 1977–1981 роки, коли завершувалася «холодна війна» й починалася співпраця Західного світу й Східної Європи. А ще надзвичайно важливі заслуги п. Бжезінського – в налагодженні добрих стосунків між Польською та Українською державами.

Одержуючи премію п. Бжезінський підкреслив, що він, як і раніше, твердо переконаний в особливій важливості незалежної України для всієї загальноєвропейської і світової політики, наголосив на доконечній потребі подальшого конструктивного діалогу між поляками й українцями, чиї країни можуть стати в Європі тією силою, з якою муситимуть рахуватися великі держави.

Фінансову частину премії (п'ять тисяч ам. дол.) п. Бжезінський передав до Львівського університету для підтримки програми навчання економістів та менеджерів. жест цей не випадковий, оскільки американський політолог – почесний громадянин Львова, повідомляє прес-служба Ліги українських меценатів.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать