Тимчасового керiвника МГЗ пiдтримав «Беркут»
На Миколаївському глиноземному заводі після того, як трудовий колектив відмовився «віддавати» Віталія Мєшина й пропускати на підприємство призначеного на цю посаду Миколу Набоку, директорський кабінет силою зайняв перший заступник міністра промислової політики Сергій Грищенко.
В середу ввечері, незважаючи на те, що на зборах трудового колективу, які пройшли напередодні, В.Гуреєвим було оголошено «тайм-аут» до 9 липня (дня, коли суд повинен визначитися з долею директорського крісла), на МГЗ прибули міністр промполітики, його перший заступник, керівник Нацагентства Олег Таранов, начальник обласного УВС Петро Шапірко в супроводі бійців спецпідрозділу міліції «Беркут». Візитери пройшли до кабінету гендиректора, що був заблокований співробітниками міліції. В.Мєшину, який перебував у кабінеті, було оголошено про те, що тимчасово керівником призначено С.Грищенка, в обов'язки якого тепер входитиме «координація роботи підприємства». Сам координатор відразу ж озвучив декілька наказів: про усунення з посади заступника директора з безпеки Володимира Бутенка, зміну режиму й передачу функцій охорони підприємства органам внутрішніх справ.
Звістка про те, що відбувається, вмить облетіла підприємство, біля заводоуправління зібралася велика кількість людей. Після того, як ні голові профкому, ні юристу, ні заступникам пройти до кабінету директора через кордон міліції не вдалося, присутні здійняли галас, влаштували скандування. В.Мєшин, який вийшов за півгодини після початку «переговорів», прокоментував становище однозначно:
— Відбувається захоплення заводу. С.Грищенко підписує накази, підготовлені М.Набокою.
На чергових стихійних зборах трудового колективу, що відбулися після інциденту, міністр промполітики Василь Гуреєв був змушений давати чергові пояснення: «Враховуючи те, що Микола Набока не сприймається трудовим колективом, акціонерами, міністерство змушене, для того, щоб підприємство працювало, привезти сюди першого заступника міністра. Повірте мені, Грищенко ніяких дрів не наламає».
Втім, схоже, й цього разу роль «миротворця» («В зв'язку з тим, що ситуація загрожує соціальним вибухом, Кабмін стурбований і направив мене сюди») В.Гуреєву, який півтора тижні практично постійно перебуває в Миколаєві, ведучи переговори, не вдалася: незважаючи на переконання, що, на відміну від М.Набоки, С.Грищенко ніяким чином не був пов'язаний із TWG, що претендує на приватизацію МГЗ, колектив заводу наполягає на скасуванні наказу про звільнення В.Мєшина. Як розповів кореспонденту «Дня» заступник генерального директора МГЗ Олександр Агеєв, після проведення зборів С.Грищенко викликав до себе — «по одному» — на бесіду заступників директора й представників менеджменту підприємства. Ніхто з керівників на бесіду не пішов.
Проте В.Гуреєв також стоїть на своєму: С.Грищенко «координуватиме роботу» тимчасово — до проведення зборів акціонерів ВАТ «МГЗ». Дату їх проведення буде оголошено найближчими днями.
КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР
Запрошеним учора в сесійний зал облради керівникам МГЗ, начальникам цехів було оголошено про проведення... виробничої наради. «Першу нараду буде проведено в облдержадміністрації, щоб не займатися далі дурницями», — так пояснив це губернатор Микола Круглов.
Міністр промполітики Василь Гуреєв представив як «координатора» свого першого заступника Сергія Грищенка, а той — нового директора Миколу Набоку, якому вручив посвідчення гендиректора МГЗ. Відразу ж було оголошено перші накази: про звільнення заступника з безпеки, про скасування як недійсних усіх наказів, підписаних В.Мєшиним після 24 червня, про передачу печатки С.Грищенку тощо. За дивним збігом обставин В.Мєшина в Миколаєві не було: його знову було викликано на допит до Києва повісткою СБУ.