Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Захистити свободу слова в У країні

Верховна Рада попросила європейських парламентаріїв
18 июня, 00:00
15 червня ВР прийняла звернення до парламентів і урядів європейських країн iз приводу тривожної ситуації в інформаційному просторі України.

Причиною занепокоєння парламентаріїв, серед яких — 11 претендентiв у кандидати на посаду президента, стало руйнування інформаційного поля, створеного зусиллями парламенту, в основі якого лежить 10 інформаційних законів. Однак в Україні править «не верховенство закону, а суцільне беззаконня, свободу слова виконавча влада намагається поставити на коліна», — говориться в документі. За словами Івана Чижа, голови парламентського Комітету з питань свободи слова, «буквально душаться опозиційні чи просто незаангажовані ЗМІ». Він також звернув увагу європейців на переваги у висвітленні й пропаганді, які надаються тільки одному з претендентiв у кандидати — чинному Президенту. «Це відбувається внаслідок нестабільного економічного становища ЗМІ, перерозподілу їх між впливовими власниками, тотального контролю за пресою з боку виконавчої влади», — заявив Іван Сергійович.

ВР нагадала, що протиправні дії виконавчої влади стали відомі в «серйозних європейських структурах», зокрема невтішні висновки зробив Комітет з питань моніторингу ПАРЄ, вивчивши ситуацію в інформаційній сфері (не кажучи вже про шосте місце Кучми у списку «ворогів преси» Американського комітету із захисту журналістів). Очевидно, що напередодні візиту української делегацiї на сесію Парламентської асамблеї РЄ необхідно було привезти хоча б документальні «виправдання».

З іншого боку, ВР, звертаючись до європейського співтовариства, сподівається на розуміння і дієву підтримку дотримання в Україні Конституції та законодавства, забезпечення свободи слова та преси. «Ми сподіваємося, що демократичні завоювання перших років незалежності будуть захищені від тоталітарного наступу» — наголошується у зверненні. У принципі, сам факт «скарги» в європейські структури означає, що «внутрішні резерви» боротьби з виконавчою владою практично вичерпано. (Невключена трансляція і «ветовані» інформаційні закони — явні тому підтвердження). Тому важливо, щоб намір ВР стати «гарантом дотримання свободи слова в Україні, гарантом поступального розвитку демократії» було підтримано колегами. Оскільки існує досить реальна небезпека, що розрив зв'язків з ПАРЄ (провокований виконавчою владою) допоможе позбутися європейських спостерігачів на жовтневих виборах...

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать