Президент пізно дізнався про зв’язану емісію
Чи не стане це поштовхом для розв’язаної інфляції?Ця реакція, як повідомляє Інтерфакс-Україна, полягатиме в якихось емісійних заходах, які «ні в якому разі не повинні вплинути на інфляційні процеси», оскільки «вкладаються зв’язані кошти».
Президент при цьому зробив застереження, що каже про емісію лише в порядку дискусії.
Але найцікавіше, що така дискусія відкрито й гласно велася ще задовго до загострення валютно-фінансової кризи (в тому числі й на сторінках «Дня»), але Президент і його оточення її чомусь не помічали. Зокрема, співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жалило ще 15 липня, виступаючи на круглому столі «Безпека економічних трансформацій», стверджував, що треба інвестувати точки пріоритетного зростання. Не минуло й трьох місяців, як висновки вченого, перетворившись на тезу про «зв'язану емісію», дійшли до Президента.
Експерти «Дня» не виключають, що до того моменту, коли в цьому напрямі буде зроблено конкретні кроки, настане час впроваджувати якусь нову економічну теорію. Адже в чому Президент глибоко правий, так це в тому, що реагувати на зміни на фінансовому ринку треба терміново. Доктор економічних наук, професор Леонід Кістерський, зокрема вважає, що якщо заходи для порятунку економіки вживатимуться не з випередженням, а навздогін, то інфляція може стати «непомірною».
№210 03.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»