Перейти к основному содержанию

Бунт на кораблі УЄФА

29 июля, 00:00
Сьогодні ввечері київські динамівці в гостях зіграють матч у відповідь кваліфікаційного раунду Кубку чемпіонів із валлійським клубом «Баррі Таун».

Після більш ніж переконливої домашньої перемоги (8:0) ця гра фактично перетворилася на пусту формальність. Наступний матч із празькою «Спартою» повинен дати відповідь на запитання, чи зуміють динамівці, як і минулого року, увійти до Ліги чемпіонів.

Але, як уже повідомлялося в пресі, Ліга чемпіонів може втратити свою привабливість. 8 «грандів» європейського футболу вже зустрічалися в Лондоні з метою створення суперліги поза юрисдикцією УЄФА, яка об’єднає приблизно 16 постійних учасників.

Ситуацію спеціально для «Дня» коментує віце-президент ФФУ Володимир ЛАШКУЛ:

— Клуби, які увійдуть до цієї альтернативної ліги, безсумнівно виграють і, насамперед, у фінансовому плані. Що ж до загального розвитку футболу в Європі, то подібне нововведення загальмує його.

Такий турнір цілком може стартувати вже в сезоні 2000—2001 років, а розподіл доходів (у тому числі й від телетрансляцій) здійснюватиметься серед цих клубів, минаючи скарбницю УЄФА. До того ж, цей своєрідний елітний клуб буде закрито для інших команд.

Поки що тільки один із учасників цієї зустрічі — «Манчестер Юнайтед» — відреагував на бурхливе обговорення цієї події. Представник англійського клубу, його секретар Кен Рамсден сказав, що «МЮ» ні в яких переговорах участі не брав. Інші ж гранди досі зберігають гробове мовчання.

— В спортивному відношенні постійне суперництво на гранично високому рівні обіцяє безперечний прогрес, — продовжує Володимир Лашкул, — у технічному і тактичному рості цих команд. Але по-перше, всі інші клуби, не прийняті в святая святих, буде позбавлено можливості вчитися у найсильніших. По-друге, УЄФА виплачувала відрахування національним федераціям, які, в свою чергу, спрямовували гроші на розвиток дитячого футболу, зміцнення спортбази. Тепер же, якщо здійсниться задумане, природно відбудеться відтік фінансів і футбол у країнах, насамперед колишнього СРСР, де гостро відчувається брак грошових коштів, опиниться, так би мовити, на голодному пайку.

Природно, українських болільників зацікавить питання, а чому обійшли увагою київське «Динамо», яке перемогло команди, що отримали запрошення? Як мені здається, наш суперклуб — поки один у нашій країні, здатний скласти конкуренцію провідним командам на континенті. Ось, якби поруч із ним стояли той самий донецький «Шахтар», дніпропетровське «Дніпро», що свідчили б про досить високий середній рівень українського футболу, то безсумнівно команда Валерія Лобановського була б серед «бунтівників».

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать