Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Країна вже має Генпрокурора

17 июля, 00:00
Кандидатура Михайла Потебенька мила Президентові й парламенту 

У четвер на ранковому засіданні парламентарії вирішили одне з найактуальніших питань, давши згоду на призначення Генеральним прокурором Михайла Потебенька. Таким чином, «епоха в. о.» в Генпрокуратурі, що призвела, за словами А. Кармазіна, до узурпації її повноважень виконавчою владою — закінчена.

«Заангажованість органів Генпрокуратури, пов’язана з нелегітимністю її керівництва, функціональна й кадрова чехарда істотно вплинули на зниження дисципліни та якість виконання органами прокуратури своїх обов’язків», — заявив депутат Сергій Кириченко. Показово, що призначення за представленням Президента Генерального прокурора, на відміну від попередніх безуспішних спроб «провести» О. Литвака, було динамічним: із першої спроби за кандидатуру Михайла

Потебенька проголосувало 266 парламентаріїв.

На думку Олега Литвака, це сталося тому, що «депутати втомилися від політичного шоу — прокурорського, спікерського». Однак, колишній в. о. Генпрокурора вважає, що це призначення «жодним чином не вплине на долю країни, і народу від цього легше не стане». О. Литвак також заявив, що через відсутність Генпрокурора жодних негативних правових наслідків для України не було. Відзначимо, що більшість депутатів так не вважають, пов’язуючи зростання злочинності й корупції в країні саме з ослабленням протягом двох років позицій Генпрокуратури. На думку В. Онопенка, новому Генпрокуророві насамперед потрібно звернути увагу на зростаючу кількість політичних «заказних» справ, а також на реалізацію конституційних прав і свобод громадян. Комуніст Г. Крючков упевнений, що коли М. Потебенькові вдасться протистояти зовнішнім політичним впливам, то він буде гідним Генеральним прокурором України.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать