Перейти к основному содержанию

Чи будуть зміни в лівому центрі?

26 июня, 00:00
Останнім часом у лівоцентристській частині політичного спектра спостерігається певне пожвавлення. На з’їзді «Громади» Павло Лазаренко оголосив про можливість і навіть необхідність створення широкого руху «на соціал-демократичній платформі» і висунення загального кандидата на президентських виборах. У середу його ідею фактично підтримав Олександр Мороз. Зрозуміло, створення такої коаліції внесло б серйозні зміни в існуючий нині політичний розклад. Ба більше, серед можливих партнерів по альянсу обидва політики називали СДПУ(о) і ПЗУ. Кореспондент «Дня» Ірина ГАВРИЛОВА поцікавилася в лідерів парламентських фракцій цих партій їхньою думкою про можливий лівоцентристський альянс.

Євген МАРЧУК, лідер фракції СДПУ(о):

— Ми із «зеленими» ще до з’їзду «Громади» домовилися про співпрацю в рамках ВР і за її стінами. В окремих випадках із питань обрання керівництва ВР ми співпрацювали і з «Громадою». Щодо соціал-демократичної платформи, про що було заявлено на з’їзді «Громади», — якщо вона збігається з нашою, то виключати якісь форми співпраці не можна. Але конкретних розмов на цю тему між керівництвом «Громади» й СДПУ(о) ще не було. У принципі, ми не відкидаємо можливості співпраці, питання, на якій основі. Домовитися про єдину кандидатуру в президенти? Домовитися завжди можна розумним людям. Це припустимо, але як гіпотеза, не більше.

Для тіснішої співпраці треба вивчити «громадівські» платформи. Звичайно, щодо питань соціальної політики в нас практично повна схожість, щодо питань податкової політики також дуже близькі погляди. Я вважаю, що серйозна політика будується не на деклараціях, а на політичних діях. А з політичної поведінки «Громади» у ВР видно, що в неї не завжди є збіг декларацій і практичних дій. Якщо говорити за великим рахунком, без популізму, то основа для співпраці в політичному значенні є. Консультації з приводу президентської кампанії йдуть уже тепер. Отже, будуть пошуки компромісів. І я не виключаю можливості домовленостей, і не тільки у «трикутнику» Марчук — Мороз — Лазаренко. Домовлятися з Павлом Івановичем або Петром Петровичем — цього мало, треба домовитися з політичною течією. А якщо домовлятися серйозно, то я буду наполягати на легалізації таких домовленостей, це жодною мірою не повинна бути якась закулісна гра.

Віталій КОНОНОВ, лідер фракції ПЗУ:

— Ми не збиралися і не маємо наміру з кимсь об’єднуватися. У нас є своя ідеологія, і ПЗУ не потребує того, щоб хтось їй допомагав іти праворуч або ліворуч... Що стосується загальних точок дотику з «Громадою» — я не маю наміру вчитуватися в програмні положення українських партій. Чесно кажучи, я не можу нічого сказати про ідеологічний напрям «Громади»: я його не знаю. Якщо вони вважають, що «зелені» їм близькі, то це так і є. Взагалі ПЗУ своєю позицією прийнятна для співпраці з будь-якою партією. Але жодних консультацій або переговорів керівництво «Громади» з нами не вело. Тут потрібно вийти з доцільності — для чого треба таке об’єднання? Якщо з метою висунути загального кандидата в президенти, то я вважаю, що це наразі просто добрі побажання. Але ми такого питання не розглядали і поки що далекі від того, аби цим займатися.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать