Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

А Паніковський стане символом столиці

22 мая, 00:00
Валентин МОГИЛА  За переказами, давньоруські князі, коли скарбниця пустіла, вирушали в набіги на ближньосусідніх народців. Узявши із дружиною подать, іноді поверталися до пограбованих: а ну як хитрий народець витягне з підпілля, що припасене. Підступає дружина до розореного містечка, а городяни сміються. «Якщо сміються, значить, брати з них уже нічого», — і дружина відступає...

Схоже, ми, нащадки тих предків, що їх обдирали князьки, нині дійшли до стану наших праотців. Старці, злидні та князьки навкруги. Залишилося сміятися!

Сім років тому, в травні 1992-го, на розі Хрещатика і Прорізної відбулося урочисте відкриття пам’ятного знака, присвяченого Михайлові Паніковському, персонажеві всесвітньо відомого роману класиків гумору та сатири Ільфа та Петрова «Золоте теля». Його роль блискуче зіграв в однойменному фільмі актор Зіновій Гердт. Це була перша спроба реалізувати ідею спорудження в Києві скульптури Гердта —Паніковського.

У багатьох країнах здавна практикується спорудження скульптур персонажів із творів класиків світової літератури. Є пам’ятники Дон Кіхоту і Санчо Пансо, Швейку, д’Артаньяну, Русалоньці, Ходжі Насреддіну та іншим персонажам. У Санкт-Петербурзі спорудили скульптуру Чижика-Пижика.

Київська міська держадміністрація ухвалила рішення: скульптурі Гердта — Паніковського бути! 30 травня 1998 року Великий Сліпий одержить нарешті паспорта з пропискою поруч із рогом вулиці Хрещатик та Прорізна. Наступної п’ятниці газета «День» повідомить читачам ексклюзивні подробиці створення пам’ятника.

Скульптура Великого Сліпого повинна втілювати пам’ять про класиків гумору та сатири, які розпочинали свою літературну діяльність в Україні (Одеса). А також про улюбленого актора театру і кіно Гердта, який багато разів бував у Києві.
 
   

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать