<center>КОРОТКО</center>
А віце-прем'єр Сергій Тигипко уточнив, що указом передбачено скорочення адміністративних витрат бюджету, впорядкування пільг. Зокрема планують скорочення чисельності адміністрації Президента, уряду, апарату Верховної Ради, інших видатків на функціонування центральних органів влади (відрядження, транспорт, незавершене будівництво), збільшення надходжень у бюджет від податкових служб. Передбачається, що дефіцит бюджету 1998 року не перевищить 2,2% від ВВП. Згідно з раніше ухваленим законом про держбюджет, дефіцит становить 3,7%.
Як повідомив журналістів керівник прес-служби Президента Сергій Куций, водночас готують проект закону про внесення змін у чинне законодавство. За його словами, голова Верховної Ради Олександр Мороз, який брав участь у засіданні, висловив упевненість, що парламент підтримає такий законопроект.
КОЛІЗІЯ Анатолій Борсюк, що зник з ефіру "1 + 1" "знайшовся" на "Інтері" Як стало відомо кореспонденту "Дня", Анатолій Борсюк, що здобув популярність як ведучий "Кіноностальгії" та як елегантний співрозмовник "Нічної розмови з жінкою", який два тижні тому зник з ефіру "1 + 1", розпочав підготовку нового проекту на телеканалі "Інтер".
Сам Анатолій Давидович погодився прокоментувати ситуацію неохоче, оскільки формально все ще рахується в штаті "1 + 1".
- У сучасному телевиробництві люди приходять під конкретну програму. Закінчується договір і сторони розлучаються. Це природний процес, так що з "1 + 1" ми залишаємося друзями. А на "Інтері" мені запропонували "художнє оформлення" вітчизняного кінопоказу. Дещо подібне я робив у "Кіноностальгії". Але за формою нинішній проект буде зовсім іншим.
Додамо, однак, що пікантності ситуації надає той факт, що "Нічна розмова з жінкою" Анатолія Борсюка "закінчилася", ледве встигнувши розпочатися, бо була однією з прем'єр "1 + 1" нинішнього сезону.
Ганна ШЕРМАН, "День"
НАРКОТИКИГашиш взятоТа навряд чи цей факт порадує Інтерпол Найбільшу партію наркотиків - 6 тонн 141 кілограмів 373 грами гашишу - вилучили українські митники.
На пропускному пункті "Ужгород-авто" прикордонники зупинили тягач "Каміон". Згідно з документами, цей транспорт перевозив із морського порту Одеси до Праги 40-тонний контейнер із паркетом. Але як повідомили "Дню" в прес-службі прикордонних військ, подібні автомобілі використовуються частіше за все для перевезення нелегальних мігрантів. Це й було причиною для більш ретельного огляду.
Окрім паркету в контейнері виявилися коробки з 231 брикетом у подвійній поліетиленовій упаковці. На речовину темно-коричневого кольору, що знаходилася в брикетах, умить відреагувала натренована на пошук наркотиків собака. Здогадки прикордонників підтвердили й лабораторні дослідження, проведені фахівцями УМВС у Закарпатській області. Встановлено, що затримано партію гашишу вартістю у $54 млн. За оцінкою експертів Інтерполу, грам гашишу на "чорному" ринку країн Європи коштує близько $20.
До морського порту Одеси товар прибув із Уганди. Одержувач вантажу - одна з приватних чеських фірм, розташована у Празі. Чому вантаж не дійшов до кінцевого пункту - а саме такою є практика служб, що спеціалізуються на боротьбі з наркокартелями - лишається загадкою. Але навряд чи цей факт буде до смаку Інтерполу, котрий традиційно відстежує великі транзитні перевезення наркотиків. Щоб одним махом "накрити" не тільки "продукт", але і його замовників, перевізників, відправників та виробників. Імовірно, бажання українських митників, про чию криштальну чесність і непідкупність вже складають легенди, повідомити світу про викриття "найбільшої партії наркотиків за роки незалежності України" виявилося сильнішим аргументом.
То чи діє мораторій на смертні вироки? Саме цими днями вирішується питання про внесення до порядку денного найближчої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (26-30 січня) питання про порушення Україною своїх зобов'язань щодо поступового скасування смертної кари. Це було однією з умов прийняття України до цього форуму. У випадку якщо питання таки розглядатиметься і недотримання Києвом своїх обіцянок буде визнано, на наступну сесію українські парламентарії можуть не їхати. Їх просто не допустять до участі в засіданнях.
Тим часом голова Верховного Суду України Віталій Бойко заявив учора агентству УНІАН, що "мораторій на виконання смертних вироків в Україні не запроваджено, але фактично він діє". У зв'язку з неправильним призначенням найвищої міри покарання 1997 року Верховний Суд змінив вироки судів щодо 15 осіб. Ще 4 справи було відправлено на додаткове розслідування. Але скільки смертних вироків Верховний Суд залишив у силі невідомо. І навіщо взагалі виносити такі вироки, якщо ми не збираємося їх виконувати? Чи все ж таки збираємося?
Олекса ПІДЛУЦЬКИЙ, "День"
Выпуск газеты №:
№11, (1998)Section
Панорама «Дня»