Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Прощай» іще не сказали. Але вже мається на увазі

22 октября, 00:00

Начальник відділу СНД управління зовнішньої політики Адміністрації Президента Микола Дорошенко заявив, що Україна не є членом СНД - навіть асоційованим. Це не новина - представники української дипломатії ніколи не робили секрету з того, що Україна не лише не підписала статуту СНД, а й надалі робити цього не збирається.

Нове - те, що про це повідомлено пресу напередодні саміту СНД у Кишиневі, що розпочне свою роботу сьогодні. Зрештою, із цих слів випливає ставлення Києва як до чергового саміту, так і до СНД у цілому.

Президент Леонід Кучма цими днями вже вкотре заявив, що СНД у своєму нинішньому вигляді не має майбутнього. Обережніші у виразах дипломати кажуть зазвичай, що потенціал іще є - як у міждержавного «клубу», і не більше, і не треба ставитися до СНД як до міжнародної організації, на чому й досі наполягає Росія. Нарешті, почасти український скептицизм щодо СНД пояснюється й тим, що Києву на Заході вже давно натякають на надто тісний зв`язок із СНД як на одну з перешкод на шляху інтеграції України (чи повернення, як тепер кажуть у Києві) до Європи, а почасти - тим, що потреба в такій структурі, як механізмі цивілізованого розлучення, відпала. А в реальну можливість удосконалення СНД уже, схоже, ніхто не вірить.

Як засновник СНД Україна має право голосу в цій структурі та бере участь у закритих засіданнях. Як не член СНД, вона не підписує документів, які шкодять її національним інтересам. Урешті, особлива думка України з кожного питання стала доброю традицією усіх самітів СНД. Цього разу програма-максимум України на зустрічі така: давайте втілимо в життя підписану три роки тому Ашгабатську угоду про міждержавну кооперацію та доб`ємося в Росії згоди на розміщення в Придністров`ї українського миротворчого батальйону. Крім того, делегація, як і всі інші, відвідає фестиваль вин. Це, мабуть, буде найприємнішою частиною самміту.

У ТОЙ ЖЕ ЧАС

Минулого тижня з Білорусі повернулись українські народні депутати - члени об`єднання "За співдружність суверенних слов`янських держав". З білоруськими колегами вони підписали протокол намірів щодо створення співдружності слов`янських держав та входження України в Російсько-Білоруський Союз - ССР. За словами народного депутата України Сергія Кияшка, білоруси хотіли б бачити Україну в ССР, щоб разом урівноважити потужнішу Російську Федерацію.

Аналогічні пропозиції в Державній Думі Росії будуть передані цього тижня під час візиту в Україну делегацій російських парламентаріїв. Кияшко не вважає можливість об`єднання слов`янських держав примарною. Члени об`єднання отримали завдання активно працювати з колегами, щоб довести свою чисельність до 226 депутатів, що дасть можливість самостійно приймати рішення в парламенті.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать