"Натовський чобіт" в Оранжевій республіці
Землетрусу величезної руйнівної сили піддано територію Оранжової республіки. Ситуацію ускладнює вкрай напружена соціальна обстановка в країні. Відзначено численні факти мародерства, прояви тероризму. Для виконання миротворчої місії до Оранжової республіки скеровано дві посилені чоти морської піхоти ВМС України й США.
"Оранжовою республікою" став полігон Широкий Лан Одеської військової округи, розташований на відстані сорока кілометрів від Миколаєва. Тут проводять спільні маштабні навчання морські піхотинці України та США, а також підрозділи МВС України з надання допомоги мирному населенню.
На відміну від своїх кримських колег, миколаївські "ліві" досить мляво протестували проти "натовського чобота на українській землі". Спочатку це питання надаремно намагалися винести на сесію облради. В день, коли їхала військова колона з порту Південний, де висадився десант, на полігон на кордоні Миколаївської та Одеської областей миротворців зустрічала група лівих добровольців. Щоправда, після затримання місцевою міліцією одного з них за хуліганські дії охочих "лягати під танки" більше не зголосилося.
Більш лояльним стало ставлення до навчань і Росії, судячи з висловлювань першого заступника міністра оборони України Івана Біжана. "Гадаю, вони, може, навіть шкодують, що не беруть в них участі", - заявив він під час зустрічі з журналістами. Щоправда, при цьому уточнив, що "Сі Бриз-97" - навчання двобічні, українсько-американські, а якщо й брали участь у них інші держави, то лише на морській стадії, й лише ті, хто має вихід до Чорного моря. "Такий задум навчань".
Залишившись один з одним на наземній частині маневрів, українські й американські морські піхотинці протягом останніх двох днів освоювали територію Оранжової республіки площиною близько 30 га. На полігоні було розгорнуто вісім навчальних місць, де морські піхотинці вивчали зброю, яка перебуває на озброєнні обох військ, засоби зв'язку, проводили повітряно-десантну підготовку, розгорталися табори для прийому втікачів, польові шпиталі тощо.
Всю сформовану інфраструктуру передбачається використати сьогодні під час великомаштабної миротворчої операції в Оранжовій республіці. За сценарієм навчань, до району, який постраждав від стихії, скеровується колона з гуманітарним вантажем. Організовуватимуть евакуацію поранених і втікачів, захист від екстремістів, які хочуть перестріляти миротворців і захопити вантаж. Для захисту від них, крім стрілецької зброї й мінометів, вогнеметів передбачають використовувати бронетехніку й вертольоти. В ролі миротворців, мирного населення, екстремістів й терористів - військовики України й США.
Выпуск газеты №:
№154, (1997)Section
Панорама «Дня»