Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

За повітря взялася прокуратура

З’ясувалося, що 80% викидів в атмосферу Києва робить транспорт
08 августа, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Дихати в місті стає все важче. Кількість легківок та маршруток на столичних дорогах не зменшується, а міській владі так і не вдається пересадити пасажирів у тролейбуси, трамваї чи хоча б автобуси. Літня спека додає ще більше дискомфорту. Як стверджують фахівці, екологічна ситуація в столиці погіршується, особливо улітку. За їхніми даними, впродовж року загалом до атмосфери Києва потрапляє близько 200 тисяч тонн викидів. З них близько 170 тисяч тонн — забруднюючих речовин від автомобільного транспорту, решта — це викиди промислових підприємств (теплоелектроцентралі, підприємства хіміко-фармацевтичної, машинобудівної, легкої, харчової промисловості, будіндустрії тощо). Відомо, що найбільше та найшкідливіше для всього живого забруднення — це викиди диоксиду азоту й оксиду вуглецю. За даними експертів Державної екологічної інспекції, за останні три роки їхня кількість у повітрі Києва зросла більш, як на 20% і нині перевищує гранично допустиму концентрацію удвічі (це середній показник, тому що у різних районах Києва — різні дані).

Оскільки основні викиди в повітря — це вихлопні гази, прокуратура Києва разом із Державною екологічною інспекцією та управлінням Державтоінспекції ГУМВС України в Києві вирішила перевірити як дотримуються столичні автоперевізники вимог екологічного законодавства та як впливає на стан забруднення діяльність автотранспортних підприємств. Слід зазначити, що така перевірка — це прецедент для Києва, який ще раз доводить складну екологічну ситуацію у місті. Відтак фахівці перевірили понад 40 автотранспортних підприємств, які спеціалізуються на пасажирських перевезеннях.

За інформацією прес-секретаря прокурора Києва Мирослави Мушки, наслідком перевірки стало те, що, за порушення вимог природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності притягнули 31 посадову особу автотранспортних підприємств та заборонили виїжджати на траси столиці понад 100 маршруткам та автобусам. Відповідальні особи звинувачуються в порушенні статей 17 і 33 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», вимог Законів України «Про дорожній рух» та «Про автомобільний транспорт». Також завдяки цій перевірці з’ясувалося, що керівники автогосподарств дозволяють собі порушувати ліцензійні умови ведення господарської діяльності, які затверджені Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва Міністерства транспорту України.

Такі невтішні результати мотивували прокуратуру Києва провести ще одну додаткову перевірку підприємств, зокрема, «злісних» порушників. Учасники комісії попереджають: якщо ситуація до того часу не виправиться, мова йтиме про позбавлення автогосподарств ліцензій на діяльність.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать