Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

«Остання кавалькада» Василя Сліпака

11 лютого у Києві — світова прем’єра твору французького композитора, присвячена пам’яті українського оперного співака
8 лютого, 2017 - 19:12
ФОТО З FACEBOOK-СТОРІНКИ ВОЛОДИМИРА ОМЕЛЯНА

Вечір відбудеться в Національній філармонії України. Музиканти Київського камерного оркестру виступлять разом із французьким диригентом Ніколя Кроза. У програмі будуть виконані шедеври класики: «Бранденбурзький концерт» Й.-С. Баха, Дивертисмент для струнного оркестру Б. Бартока і Серенада для струнних П. Чайковського, а також вперше наші меломани почують «Останню кавалькаду» (Derniиre chevauchйe, Op. 221) — це твір сучасного композитора П. Тійуа. Ця світова прем’єра присвячена пам’яті відомого українця-патріота, оперного співка, екс-соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника бойових дій на сході. В АТО Василь Ярославович воював як доброволець під позивним «Міф». Сліпак загинув у бою від кулі снайпера 29 червня 2016 року...

ФОТО З САЙТА RADIOSVOBODA.ORG

«Є люди на Землі, непорушні, які стоять й обстоюють ідеї своїм талантом. Художники чи ремісники, письменники чи землероби, які пишаються своєю історією, своїм минулим, сьогоденням та майбутнім. I які переходять від одного мистецтва до іншого, забуваючи, що неотмірності на Землі немає, забуваючи, що людська дурість — це дуже складне мистецтво, яке лише плин часу і тиша можуть оцінити. Так можна сказати і про Василя Сліпака — цей піднесений голос, що його ми на Заході називаємо голосом «із Дону», маючи на увазі вираження глибини та сили голосу ...Цього разу  йдеться про його останній крик свободи. Цей твір не має на меті піднесення тих, хто «за», чи тих, хто «проти». Цим твором я хочу донести, що в будь-якому разі, хоч би як там було, у XXI столітті люди не повинні вмирати, приносячи себе в жертву на вівтар бога війни. Істина прихована в глибині серця, і якщо мир її захищає, то війна її вивищує. Тож дозвольте мені згадати Василя Сліпака як друга, котрий не мав ворогів i краса голосу котрого несла в собі любов до людства», — написав у Facebook автор твору П’єр Тійуа.

Вечір відбудеться за підтримки Посольства Французької Республіки в Україні та Французького інституту в Україні.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ