У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

День захисника – на передовій

В Авдіївці, Новгородському та Покровську тисячі людей прийшли на концерти «МузБату», щоб відзначити свято і подякувати воїнам за мир

Напередодні та у День захисника України, 13—14 жовтня, мистецьке волонтерське об’єднання «Музичний Батальйон» вирушило з концертним туром на схід України. У Новгородському, Авдіївці та Покровську захисників та мешканців сходу буквально зачарували виступи запальних одеситів з гурту «Друже Музико», київських фольк-рокерів TaRuta, горлівсько-столична Fata Morgana UA, Сергій Файфура та інші.

У селищі Новгородське, що за 7 кілометрів від лінії розмежування, на великий концерт «МузБату» в Будинку культури зібралися майже тисяча односельців. «Розумієте, у селищі дозвілля небагато. А життя триває, і людям, особливо після складних днів обстрілів, хочеться культурно відпочити. У нас навіть українського ТБ майже немає. Як кажуть військові, працюють ворожі «глушилки», тому із сигналом українських каналів ситуація погана. Попри те, що ми недалеко від фронту, на відміну від інших сіл, у нас є пошта, у людей є робота, гроші платять і магазини працюють, тобто, в цілому ситуація стабільна. Але от морального відпочинку бракує. Люди психологічно втомилися від війни. На обстріли вже ніхто не звертає уваги. Тому щиро дякуємо «МузБату» за справжнє свято», — розповідає секретар Новгородської селищної ради Тетяна КРАСЬКО.

«Наш гурт почав їздити до військових ще 21 квітня 2014 року. Це був Великдень, ми відіграли концерт на Майдані і звідти сіли в мікроавтобус, щоб поїхати на перші полігони, які тоді починали організовувати. Відразу було зрозуміло, що треба намагатися підіймати бойових дух наших військових. Сьогодні, звичайно, мотивувати військових мистецтвом про те, хто наш ворог і чому потрібно захищати Україну, потрібно не так, як на початку війни. Але захисники заслуговують на невеликий культурний перепочинок, тому ми тут. Загалом гурт TaRuta дав понад півтисячі концертів у зоні АТО. Виступали і під Донецьким аеропортом, морально підтримували наших «кіборгів» у грудні 2014 року, і поблизу інших точок передової. З «МузБатом» почали їздити у 2015 році, і відтоді ці акції набули регулярного і системного харахтеру, — говорить вокаліст та засновник етно-рок-гурту TaRuta Євген («Їжак») РОМАНЕНКО. — Чому ми це робимо? У кожного — своя мотивація. Особисто я — з почуття провини. Я не можу воювати, маю «білий квиток», і є багатодітним батьком. Звичайно, як і будь-який український чоловік, я відчуваю свою провину, що не можу допомогти воїнам. Але підтримати хлопців на передовій, які в сирості, холоді й під обстрілами... захищають нашу країну загалом і мою сім’ю зокрема — просто зобов’язаний».

«Ми з «МузБатом» уже шість разів їздили на схід. Для мене, як музиканта з нині окупованої Горлівки, чітко зрозуміло, що Донбасу треба показувати зразки української культури. Всі ці роки на сході активно насаджувався шансон. Медіапростір буквально паралізував людей, нав’язавши їм відверто антиукраїнські настрої, — зауважив лідер гурту Fata Morgana UA Ігор РОМАН.

Цього разу тур «МузБату» до зони АТО проходив спільно з проектом «Книжка на схід». Відтак, крім музичних концертів, 13—14 жовтня відбулася низка поїздок у культурні та освітні заклади сходу, де волонтери суттєво оновили бібліотечні фонди та провели цікаві культурно-мистецькі акції.

Вадим ЛУБЧАК, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments