У «Букеті» буде все!
У музеї «Золоті ворота» представлено план низки заходів, які відбуватимуться у столиці з 16 по 26 серпня. Назва дійства — Bouquet Kyiv Stage — це поєднання симфонічної і камерної класики з джазом, експериментальної та електронної музики, театром і visual art.
«ЗБРОЯ КУЛЬТУРНА ЦІЛИТЬ НАБАГАТО ДАЛІ, ГЛИБШЕ І БІЛЬШ ТОЧНО, АНІЖ БУДЬ-ЯКА ВОГНЕПАЛЬНА»
Засновник Дому «Майстер Клас» — Євген Уткін, український підприємець, який вже не вперше за свій багаторічний досвід у великому бізнесі береться за мистецькі проекти. Нагадаємо, за його плечима — «ГогольFest» і Jazz in Kiev.
Пан Євген зауважив, що нашу країну недооцінюють, часом недобачають її колосальний вплив на перебіг розвитку світового мистецтва. Хоча Україна завжди була і є в контексті європейських тенденцій. «Дуже часто Україну хвалять та розказують про те, що вона багата красивими дівчатами і великими музикантами. Однак забувають: Україна — це великий постачальник талантів», — відзначив спонсор фестивалю. — Зброя культурна цілить набагато далі, глибше і більш точно, аніж будь-яка вогнепальна. Я займаюся «високими» технологіями... Пережив три революції. Однак розумію те, що мистецтво завжди йде на крок-два попереду. І розвиток суспільства йде за культурою»...
ФЕСТИВАЛЬ BOUQUET KYIV STAGE МАТИМЕ ДВА НАПРЯМИ — ОСВІТНІЙ ТА МИСТЕЦЬКИЙ. НА ФОТО: ХУДОЖНИК ОЛЕКСАНДР ДУБОВИК І ЗАСНОВНИК ФЕСТУ, МЕЦЕНАТ ЄВГЕН УТКІН
ДВІ ЛІНІЇ
Фестиваль Bouquet Kyiv Stage матиме два напрями — просвітницький та розважальний, тобто освітній та мистецький.
«Епіцентром» стане класична музика. Глядачів вражатимуть передусім постаті. Йдеться про масштаб таланту знаного композитора, нашого сучасника, Валентина Сильвестрова, неосяжність якого супроводжуватиме серпневий «Букет» від початку до останнього акорду, адже навіть перший презентаційний ролик фесту створено з використанням мелодії Валентина Васильовича.
Два стебла символічно переплетені не лише у напрямах діяльності, а й поєднанням двох магістральних видів мистецтва, тандемом двох метрів: поряд із композитором постать знаного арт-художника Олександра Дубовика.
Освітня частина заходів — проведення колективних навчальних заходів, залучення якомога більшої частини людей до динамічної групової роботи. Це так звані воркшопи. Майстрами у таких заходах будуть визначні особистості сучасності, які згуртують навколо себе усіх охочих і спраглих мови мистецтва. А диригентські та вокальні майстер-класи об’єднають учасників з усього світу!
СИМВОЛ ДАРУВАННЯ
Візитівка і своєрідний «ключик» фестивалю — букет. Він народжений київським художником Олександром Дубовиком. Це його дарунок для серпневої імпрези.
«Букет — це сучасний мегасимвол, комплімент місту, яке ми любимо. Адже воно поєднує непоєднуване: старовинне з футуристичним, зухвале і ґречне, емоційне і навіть медитативне, — наголошує Євген Уткін. — Дарування букета — жест нашої вдячності митцям, які єднають Україну зі світом, сучасне — з минулим, наближають намріяне і прийдешнє».
Художник Олександр Дубовик занурює в історію символів і запевняє, що вони закладені у самій системі життя: «Символи обгороджували людство від зовнішньої системи і робили світ затишним».
Символ букета глибокий і древній, він виник як ідея цілісності світу, ідея гармонії. «Ну що начебто таке букет? — Іронічно запитує художник. — Але з іншого боку, це ідея людського духу: проникнення у світ, асиміляція у ньому, і в той же час протистояння у ньому. Отож цей символ — нескінченний... Ми оточені цими символами, як бджолами».
ВИСТУПАЄ БАНДУРИСТ ІВАН ТКАЛЕНКО
Щодо кольору, то білий букет — це цілий смисловий пласт. До того ж він — круглий. А тому, на думку Олександра Дубовика, йому можна протиставити «Чорний квадрат» К.Малевича, який протилежно букетові означує екзистенційне Ніщо, онтологічний нуль без минулого. «Це руйнівне щось. А букет — спокій і гармонія. Це світ, який вибудовується і не руйнується, все приймає і нічого не відштовхує, який сприймає і перетворює, не відкидає. Це світ людський, який дивовижний за своєю широтою і глибиною. Врешті, білий букет — це символ українського духу, української ідеї», — підсумовує митець.
ВИШУКАНЕ РІЗНОБАРВ’Я
Серед гостей фестивалю — багатогранний Флоріан Юр’єв — художник, архітектор, композитор, мистецтвознавець, науковець, кольорист, майстер скрипкових музичних інструментів. А також — Павло Гудімов, музикант, арт-менеджер, колекціонер сучасного мистецьва; письменник Андрій Курков, кінознавець та кінокритик Андрій Алферов.
Хедлайнерами фесту стануть: оперні співачки Вікторія Лук’янець, Олена Бєлкіна та Дарла Дільтц, піаніст Євген Громов, диригент Крістофер Ліндон-Гі, етно-джазова співачка Назгуль Шукаєва та диригент New Era Orchestra Тетяна Калініченко та ін.
Розпочнеться Bouquet Kyiv Stage концертом у Національній філармонії 16 серпня. Окремим штрихом стане театралізована екскурсія «Загадки Софії» за участі Нового драматичного театру на Печерську та Олексія Гедеонова. Пан Уткін пояснює задум організаторів: «Театр сучасний це там, де не зрозуміло, де актори, а де глядачі. Тобто це має бути дискусія акторів та глядачів під час театралізованої екскурсії. Все змішається».
Фестиваль відбуватиметься на трьох локаціях: Софійський собор, музей «Золоті Ворота» та Дім «Майстер Клас».
Цілі дійства такі ж різновекторні, як і гості заходів. Передусім — поставити наголос на українському культурному контенті як частині світової культури, майстерно об’єднати елітарне мистецтво та сучасні технології, і найголовніше — витворити справжній культурний феномен, щоби щорічно повторювати та вдосконалювати калейдоскопічне поєднання таких імпрез.