«Голос бароко»
5 липня з єдиним концертом у Києві виступить Юрій Міненко
Всесвітньовідомий співак, який підкорив найкращі сцени світу, контртенор Юрій Міненко представить гранд-програму у Національній опері України. Вокаліст має унікальний голос на три октави! Міненко — єдиний countertenor, який зміг потрапити у фінал світового конкурсу співаків BBC Cardiff Singer of The World.
Його голос вважають сучасним еталоном музичного стилю бароко. Спочатку слухачі не можуть повірити власним вухам — настільки зачаровують звуки співу Юрія. Улюбленець концертних залів та оперних театрів Амстердама, Вашингтона, Відня, Хемніца, Лозанни і Парижу у Києві виконає шедеври Ріккардо Броскі, Леонардо Вінчі, Антоніо Вівальді, Георга Фрідріха Генделя, Генрі Перселла, Крістофа Глюка і Джуліо Каччіні.
Співак виступить у супроводі камерного оркестру, зібраного з кращих віртуозів під орудою диригента Романа Кофмана. Цей знаменитий маестро презентує в Україні надскладні програми та запрошує до нашої столиці геніальних музикантів з усього світу. Роман Кофман вважається великим інтерпретатором музики бароко.
«Барокова музика може бути і витонченою, і кришталевою, і нестримною, як рок-музика. Коли контртенори збираються разом, у нас виходить практично рок-концерт! Моя мрія — привезти в Україну трьох-чотирьох контртенорів і зробити тут такий концерт, який просто переверне свідомість публіки», — в одному з інтерв’ю розказав про свою мрію Юрій Міненко.
До речі, Юрій Міненко народився 3 березня 1979 року в м. Радомишль Житомирської обл. Навчався в Радомишльському музичній школі по класу фортепіано (1987—1994), в Житомирському музичному училищі по класу хорового диригування (1994—1998) і в Одеській державній музичній академії ім. А.Нежданової (1998—2004, кафедра вокалу), де займався під керівництвом доцента Юрія Юхимовича Тетері спершу як баритон, а потім як контртенор. Закінчивши аспірантуру (2004—2007, клас Ю.Ю. Тетері), Юрій з 2007 по 2010 рік викладав у Академії на кафедрі сольного співу.
Співак багато гастролює. Вокальний діапазон Юрія охоплює більше трьох октав, що дозволяє йому виконувати партії в операх епохи Бароко, твори романтичного періоду, а також музику сучасних композиторів. У його репертуарі твори Честі, Россі, Бонончіні, Кальдара, Вівальді, Баха, Гуно, Генделя, Арайї, Гайдна, Перголезі, Глюка, Моцарта, Керубіні, Россіні, Шуберта, Белліні, Карловича, Брамса, Марчелло, Страделлі, Глінки, Бортнянського та ін.