Перейти до основного вмісту

Художники Паризької школи і... хворі діти

У «Мистецькому Арсеналі» відкрився Великий антикварний салон
17 жовтня, 19:30
ПАБЛО ПІКАССО. «АТЕЛЬЄ КАЛІФОРНІЇ», 1955 р.

У приміщенні «Мистецького Арсеналу» розпочав свою роботу VI Великий антикварний салон. Цьогоріч головною подією форуму стала виставка робіт художників Паризької школи. Цю умовну назву мистецтвознавці вигадали для кількох поколінь різних за національністю художників, що творили в Парижі у 1900—1960 рр. Відвідувачі заходу зможуть побачити роботи Марка Шагала, Пабло Пікассо, Моїса Кіслінга, Натана Альтмана, Хани Орлової та ін. Усього представлено 85 творів живопису, графіки та скульптури, створені 47 художниками. Проведення виставки супроводжується посиленими заходами безпеки. Представлені експонати є частиною колекції Feldman Family Museum. Організатори сподіваються, що всі вони будуть продані (23 жовтня відбудуться спеціальні закриті торги). Зібрані кошти підуть на будівництво реабілітаційного центру для дітей із психічними розладами.

МАРК ШАГАЛ. «ЄВРЕЙ, ЩО МОЛИТЬСЯ», 1975 р.

Ще однією важливою подією в рамках салону стане виставка вибраних творів із приватної колекції українського мистецтвознавця Ігоря Диченка, в якій зібрано унікальні живописні та графічні роботи періоду авангарду. За словами колекціонера, на салоні представлена приблизно десята її частина. Водночас генеральний директор «Мистецького Арсеналу» Наталія Заболотна сподівається, що з часом зібрання стане частиною постійної експозиції музею.

ІЛЛЯ РЄПІН. «ЧОРНОМОРСЬКА ВОЛЬНИЦЯ», 1904 р.

— Колекція з’явилась в результаті надзвичайно важкої і часом небезпечної роботи — я був невиїзним майже 30 років. — згадує Ігор ДИЧЕНКО. — Свого часу почав збирати те, чого не збирав ніхто — ні музеї, ні приватні колекціонери. Зокрема, представлений тут український авангард — це й досі малодосліджений етап світової культури. Дуже хотілося б, щоб цю колекцію, за кожним твором з якої стоїть історія, побачили якомога більше людей. Деякі з цих робіт я й сам не бачив багато років, оскільки їх зберігання пов’язане з великими труднощами та ризиками...

І ЗНОВУ ПІКАССО. «МАЛЕНЬКА КОРИДА», 1957 р.

— Я пам’ятаю Ігоря Диченка зовсім юною людиною уже з бездоганним смаком. — говорить мистецтвознавець і товариш колекціонера Дмитро ГОРБАЧОВ. — Ще в 1960-х він знав, що Олександр Богомазов та Василь Єрмилов — це генії! Тоді їхні твори можна було купити недорого (деякі з них Диченкові вдалося придбати за стипендію), а інколи й взагалі — знайти на смітнику... Наприклад, роботу К. Малевича, яка сьогодні експонується, до Києва привезли під виглядом картини одного з його учнів. Тим не менше, з багатьох інших Ігор Сергійович обрав саме її. Згодом саме він і зрозумів, що справжнім автором картини є сам Малевич, й переконав у цьому всіх. Свого часу колекція Диченка стала окрасою Києва — в 1960-х роках тут майже не було мистецтва, актуального в міжнародному контексті. На картини ж з його зібрання приїздили подивитися навіть з інших країн.

ОЛЕКСАНДР ФЕЛЬДМАН ПРОВІВ ДЛЯ ОЛЕКСАНДРА ВІЛКУЛА ІМПРОВІЗОВАНУ ЕКСКУРСІЮ

Крім того, Великий антикварний салон-2013 представлятиме зібрання провідних українських галерей, антикварних магазинів і приватних колекціонерів. Відвідати відкриття форуму могли лише ті, хто мав запрошення.

— Вітчизняні салони ніколи не зрівняються з європейськими чи американськими і провини українських антикварів у цьому немає, — ділиться враженнями від заходу художник Сергій ПОЯРКОВ. — На жаль, історично у нас в країні антикваріату майже не залишилось (усе було знищено,  вкрадено, а привезти сюди щось з-за кордону дуже проблематично, бо на заваді стає вітчизняне законодавство). Як відомо, автомобілі в Україні коштують удвічі дорожче, ніж у США. Про антикваріат можна сказати теж саме. Цей ринок у нас дуже обмежений. У Лондоні є цілі квартали, де предмети молодші ніж 200 років навіть не вважаються антикварними! А ціни там — втричі менші за наші. Найголовніше, що в Україні є люди, які хочуть і можуть купувати якісні речі. Вони навіть готові завозити їх з-за кордону, але держава карає їх за це, а мала б заохочувати. У власності багатьох успішних вітчизняних бізнесменів є досить серйозні колекції, але вони зберігають їх за межам країни й не мають можливості показати українській публіці.

Великий антикварний салон триватиме до 27 жовтня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати