Кіно катастрофи
У Києві в рамках Меморіальних днів до 75-річчя трагедії Бабиного Яру триває кінофестиваль «Шедеври світового кіно»![](/sites/default/files/main/articles/28092016/6kino1.jpg)
У програмі, що триває у кінотеатрі «Сінема Сіті», представлені фільми-лауреати премії «Оскар» про трагедію єврейського народу, найкращі зразки західного кінематографа, а також документальні стрічки про Голокост.
Фестиваль відкрила чорно-біла драма поляка Павла Павліковського «Іда» — найкращий фільм іноземною мовою 2015 року за версією Американської кіноакадемії. Також у програмі — блискучий дебют угорського режисера Ласло Немеша «Син Саула», що отримав «Оскар-2016» за найкращий фільм іноземною мовою і Гран-прі Каннського кінофестивалю; до речі, ця картина наступного місяця виходить у загальноукраїнський прокат. «Піаніст» (режисер Роман Поланські) — кінобіографія реальної людини, видатного польського піаніста, єврея за національністю Владислава Шпільмана — у 2003 р. отримала три «Оскари». Славнозвісний «Список Шиндлера» Стівена Спілберга удостоївся семи золотих статуеток від Кіноакадемії у 1994 році. У свою чергу режисер картини «Життя прекрасне» Роберто Беніньї поставив перед собою, здавалося б, неможливу мету — розказати про концтабір у жанрі комедії. Отриманий результат виявився настільки переконливим, що «Життя прекрасне» стало володарем трьох «Оскарів» у 1999 році.
Дуже гідною є і документальна секція: демонструють «Крик чорнозему» (Україна), «Прощавайте, пане Шварц» (Ізраїль), «Для тебе розкриються небеса» (Ізраїль) і особливо «Назви своє ім’я» (Україна — США ) — шедевр видатного українського документаліста Сергія Буковського, спродюсований Стівеном Спілбергом.
Меморіальний фестиваль є рідкісною для вітчизняної аудиторії можливістю подивитися кіно катастрофи, яке в першу чергу переконує не тільки своїм зверненням до настільки болісної теми, а й мистецькою якістю.