Коротко / Культура
Нові пісні для Мадонни
Незабаром відома поп-співачка Мадонна з’явиться у студії й почне працювати над матеріалом для нового альбому. Про це написав у своєму блозі на Twitter менеджер співачки Гай Озері. Виконавиця почне запис наступного місяця. Мадонна вже твердо знає, з якими продюсерами їй би хотілося попрацювати. Жодних планів, щодо наступного концертного туру у співачки в даний час немає, оскільки пріоритетом є запис альбому. Lenta.ru нагадує, що останнім повноцінним альбомом Мадонни, який вийшов у квітні 2008 року, є диск Hard Candy. У багатьох країнах платівка зуміла посісти перші рядки чартів. У вересні 2009-го Мадонна також випустила збірку хітів Celebration, в яку як бонус увійшли декілька нових пісень.
Ода Місту
«Минуле й сьогодення» — так Алла Преображенська назвала свою персональну виставку, яка відбувається в Українському фонді культури. Творчість художниці — справжня живописна поема про Місто, де кожна з картин відкриває новий розділ — таємничий, романтичний, захоплюючий. Інколи Преображенська конкретизує або координує місце подій («На Ришельєвській»), але найчастіше це саме Місто — певний унікальний, власний, авторський простір, своєрідна «паралельна реальність», яка може відкритися де завгодно. Для Міста з великої літери «позували» Київ, Львів, Одеса, Таллінн, Париж, Венеція, Єрусалим, Тель-Авів, а також рідне місто художниці — Біла Церква, створивши природний і органічний, а головне — абсолютно нероздільний сплав. А в результаті Місто А. Преображенської вийшло багатоликим, величавим і ледь сумним у пам’ятках минулого («Старе місто», «Мудрість», «Таємничість минулого»), чарівним і затишним у дрібницях («Арка», «Сусідський двір», «Затишний дворик», «Дахи»), прекрасним у всі пори року («Весна», «Восени»). І все-таки це — єдиний світ, майже монохромний колорит якого справляє враження одночасно і стриманої елегантності, і вишуканої розкоші, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Палацові інтриги від «Ленкому»
23 і 24 червня в Театрі ім. І. Франка проходитимуть гастролі ленкомівців. Цього разу москвичі покажуть свою нову роботу — спектакль «Аквітанський лев», який за п’єсою «Лев узимку» Голдмена поставив відомий режисер Гліб Панфілов. Це історична драма, що розповідає про непрості взаємини батьків Річарда Левове Серце — Генріха II та Алієнори Аквітанської. Король Англії вже немолодий, тому на Різдво він повинен назвати ім’я спадкоємця престолу. На торжества прибуває дружина Генріха II — Алієнора Аквітанська, яка провела десять років у в’язниці за участь у змові проти чоловіка, його молоденька вихованка і коханка пихата принцеса Еліс, її брат, король Франції Філіпп II Август, і троє синів Генріха II — Річард, Джеффрі та Джон. Всі члени сім’ї ненавидять один одного, але є те, що їх об’єднує, — бажання здобути корону та владу, і заради цього вони готові піти на будь-яку підлість. Змови й інтриги, підступні угоди та відверта ворожнеча — всі засоби хороші в палацовій війні. У виставі грають актори: І. Чурикова, Д. Пєвцов, С. Піотровський, Д. Гізбрехт, І. Коняхін та ін., повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
«Полтавські рукотвори» показують у Києві
На виставці, яка позавчора відкрилася в залі «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська», представлені килими, іграшки-мотанки та вузлові ляльки. Це роботи професіонального художника Наталії Дмитренко та народного майстра Наталії Свиридюк. Вони багато років досліджують традиції декоративно-ужиткового мистецтва Полтавщини. Дмитренко проводить наукове дослідження традиційного народного килимарства Полтавщини та народної іграшки-мотанки. Вона власноруч створює гобелени, килими, ниточкові іграшки, відтворюючи старовинні ремесла, вносить авторські новації в кожний твір мистецтва. А Свиридюк виготовляє вузлові ляльки та мотанки з лляної тканини, фарбованої із застосуванням стародавньої техніки — природних барвників. Більшість її мотанок уособлюють хранительку роду, матір всіх богів, головну богиню, яка дає життя й смерть та народжує сонце. Вона надихає життям не тільки дитину, а все живе. Нині роботи майстринь знаходяться в приватних колекціях та музеях, а гобелен «Архістратиг Михаїл» Н. Дмитренко придбав дипломатичний корпус України, щоб подарувати Папі Римському Іванові Павлу II. Його вручили під час візиту Блаженнішого в нашу країну в червні 2001 року. Виставку «Полтавські рукотвори» можна подивитися до 21 липня, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Випуск газети №:
№107, (2011)Рубрика
Культура