У Львові демонструють роботи засновника оп-арту Віктора Вазарелі
У львівському Палаці мистецтв відкрилася виставка робіт відомого на весь світ французького художника угорського походження, засновника оптичного мистецтва Віктора Вазарелі.
До огляду поціновувачам оп-арту запропоновано 140 робіт майстра — 120 серіграфій (особливого виду шовкографії, що являє собою багаторазове накладання шарів фарби) та 20 об’єктів автопортрету Віктора Вазарелі.
Родзинкою виставки є колаж «Космос» («Вир»). Це єдиний витвір мистецтва, що побував у космічному просторі. 1982 року картина була на борту Союзу Т-6 на космічній станції Салют-7.
Усі роботи митця надано із приватної колекції куратора проекту Тібора Чепея.
Віктор Вазарелі народився в місті Печ (Угорщина). Навчання живопису почав у Академії Мюхей, відомої як Будапештський Баухаус. Після першої персональної виставки (1930 р.) переїхав до Парижа, де працював графіком і художнім консультантом у різних рекламних агенціях. Його перша персональна паризька виставка відбулася 1944 року в галереї Деніз Рене, навколо якої об'єдналася група авангардних художників, очолювана Вазарелі.
Творчий доробок Вазарелі — це картини, графіка (принти), кінетичні структури і декілька абстрактних фільмів.
Щоб долучити глядачів до розуміння сучасної пластики, художник заснував Дидактичні музеї Вазарелі в Горді та в себе на батьківщині, у Печі, а також Центр архітектонічних досліджень на півдні Франції, в Екс-ан-Провансі.
Вазарелі активно застосовував набутки оп-арту в дизайні, рекламі та архітектурі, завдяки чому здобув світову славу, а оп-арт увійшов до повсякденного життя і дотепер використовується в окреслених вище галузях. Оп-арт набув надзвичайної популярності у 1960-70-ті роки і в значній мірі вплинув на сучасних художників, індустріальних дизайнерів, графіків.