Митниця поставила Міноборони «на лічильник» <br><font size=-1> Військові не можуть провезти вертоліт через кордон ні тушкою, ні опудалом </font>
Наша доблесна митниця «поставила» наше не менш доблесне Міністерство оборони «на лічильник». Сьогодні військові повинні заплатити митникам уже понад 350 тис. гривень, аби повернути собі два Мі-8 зі складу вертолітної ескадрильї сухопутних військ.
Авіатори на чотирьох Мі-8 перебували на території екс-Югославії й з почуттям глибокого задоволення від виконаного миротворчого обов’язку повернулися до України в середині лютого. Щоправда, перед поверненням Міноборони мало документально сповістити митницю, яке військове майно повертається додому й, зокрема, заплатити за кожний вертоліт по 60 грн. На тлі розмов про те, як багато вертолітники зробили для зміцнення іміджу держави й заробили для державної скарбниці, перерахувати «дрібні гроші» за Мі-8, військові якось не встигли. Два екіпажі заплатили по 60 грн. зі своїх кишенькових грошей, а два інших вирішили, що подібні витрати — не для родинного бюджету. Відтоді ситуація заборгованості військових перед митниками змінилася. Кардинально та принципово. Борг, що катастрофічно зріс, змусив, здається, й вище військове керівництво почухати потилиці.
Звідки ж з’явилися 350 тисяч гривень? «Лічильник» митниці становить 0,05% від загальних сум товару за кожний день несплати. Перед відльотом на Балкани наше Міноборони розважливо оцінило кожний Мі-8 майже в два мільйони гривень, завищивши реальну вартість машин, як стверджують фахівці, разів у два. Розрахунок був простий. Якщо щось станеться з вертольотами, то ООН компенсуватиме збитки Україні, виходячи із задекларованої вартості. Саме так і сталося з одним із Мі-8, який минулого року зазнав катастрофи в горах. Але, на відміну від ООН, наше Міністерство оборони не настільки багате, тепер змушене збирати плоди власних «військових хитрощів» і неповороткості.
Спроби Міноборони переконати митницю, що вертольоти можна провезти за статтею «Гуманітарна допомога» й таким чином звільнити від сплати податків, зазнали краху. Тепер військові строчать листи прем’єр-міністрові, щоб їх захистили від натиску митниці. Бо грошей, щоб вилізти з боргової ями, в Міноборони просто немає. Сама митниця мовчки чекає на результат баталій. За законом, якщо протягом півроку власник не розрахується за своє добро, то товар переходить у розпорядження митниці. Так що серед машин, які вже були в користуванні, й пачок з памперсами на митних «полицях» незабаром можуть з’явитися й військові вертольоти.
Выпуск газеты №:
№95, (2007)Section
Панорама «Дня»