Зеленський: маємо зробити все, щоб наступний рік став роком справедливого миру
![](/sites/default/files/news/22122024/IMG_3153.jpeg)
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з професійним святом. Президент назвав основні пріоритети й орієнтири роботи дипломатії в наступному році.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента, передає Рубрика.
"Бути послом України, бути українським дипломатом – це бути людиною, яка може відповісти абсолютно конкретно на питання, що саме було вами зроблено для наближення миру, для захисту інтересів України й українців. Наступний рік буде ключовим з точки зору цього завдання. Ми повинні зробити все, щоб 25-й рік став для України роком миру", – наголосив Зеленський.
Фото: ОП
Президент закликав:
- розбудовувати відносини з ключовими партнерами – США та країнами Європи,
- реагувати на зміни внутрішнього балансу сил і настроїв на Близькому Сході, у регіоні Затоки, у Північній Африці, Сахелі та Латинській Америці,
- просувати інтереси України у відносинах з Китаєм, Індією, іншими державами Азії,
- розвивати реальне партнерство з Японією та більш змістовні відносини із Кореєю.
"У світі є сотні напрямків відносин, у яких для України потрібен реальний, конкретний, відчутний результат. І саме це ваша робота: бути в усіх потрібних кабінетах, бути в медіа, бути у спілкуванні з усіма потрібними для України людьми, бути зрозумілими так, щоб Україна мала необхідний результат", – зазначив Президент.
Окремі напрямки – Європейський Союз і все необхідне для повноправного членства та наповнення змістом роботи з НАТО.
"Партнери мають знати, що може дати Україна Альянсу, чому це буде краще для всіх і як це стабілізує глобальні відносини. Альянс для України – це досяжно, але досяжно тільки тоді, коли за це рішення б'ємось на всіх потрібних рівнях", – підкреслив Глава держави.
Він зазначив, що ще одне ключове завдання на наступний рік – налагодити системну роботу щодо всіх аспектів справедливості миру для України. Ідеться про відповідальність росії за війну, санкції проти рф та пошук тих російських активів, які поки не заморожені.
Фото: ОП
"Також ваше завдання – працювати якнайбільше з усіма партнерами, які вже інвестують або можуть стати інвесторами в наше внутрішнє українське виробництво зброї, у наші спільні проєкти з відновлення", – додав Президент.
Окремо Володимир Зеленський наголосив, що вже погоджена низка нових призначень для українських посольств, серед яких – суспільні та громадські лідери.
Також Глава держави відзначив працівників і працівниць МЗС орденами «За заслуги» ІІІ ступеня.
Із професійним святом працівників і працівниць української дипломатії привітав також Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Завдяки зусиллям дипломатів Україна зміцнює свої позиції у світі, здобуває союзників і руйнує плани агресора", – наголосив у своєму виступі Шмигаль.
Він зазначив, що ключові завдання економічної політики залишаються незмінними: зробити Україну сильнішою, а росію – слабшою.
"Дякую дипломатам за активну роботу. Ми постійно бачимо її результати", – підкреслив Шмигаль.
Прем'єр наголосив також на ключових напрямах роботи дипломатичного корпусу:
- санкційний тиск на росію,
- залучення фінансового ресурсу й інвестицій.
Він нагадав, що від початку повномасштабної війни Україна залучила вже понад 105 млрд доларів зовнішнього фінансування. Ще $50 мільярдів допомоги надійдуть за рахунок використання російських заморожених активів від країн «Групи семи» та Європейського Союзу.
Фото: ОП
Тепер, за словами Шмигаля, слід працювати над залученням довгострокової підтримки та повною конфіскацією російських активів.
"Ми також маємо унікальне вікно можливостей, аби перебудувати нашу економіку та залучити західні інвестиції та технології. Зокрема у видобуток і переробку критичної сировини, аграрний сектор, ІТ, зелену енергетику, логістику, будівельний сектор і головне – оборонну промисловість", – заявив Прем'єр.
Глава уряду підкреслив, що Україна вже має приклади успішної співпраці з іноземними партнерами в усіх цих галузях, зокрема завдяки постійній роботі дипломатів.
Він висловив вдячність працівникам дипломатичної служби за відданість і силу.
"Вітаю із професійним святом та бажаю наснаги продовжувати докладати зусиль задля перемоги й сильної України", – додав Шмигаль.
У заходах із нагоди Дня працівника дипломатичної служби взяли також:
- Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук,
- керівник Офісу Президента Андрій Єрмак,
- урядовці.