Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

20 грудня, 00:00

«Рибка в квадраті»

У галереї «Грифон» відкрилася персональна виставка художниці Ірини Ільїнської, картинам і левкасам якої притаманні радісна святковість і забавна казковість. Більше за все на нинішній виставці симпатичних істот дивовижного забарвлення (а часом — і зовнішності), які складають цілий бестіарій. Це — створіння в квіточку і в клітинку (або, точніше, в квадратик — принаймні, сама Ірина Ільїнська творила саме «Рибку в квадраті»), серед яких — «Козоріг» і величезний «Равлик», «Лев» і його чи не більш важливий кузен — «Кіт Баюн», а також родина ювілярів (у зв’язку з настанням року Свині) в повному складі — «Кабан», «Свиня» і «Поросятко». А ще в Ірини Ільїнської на картинах можна побачити міста. Якісь із них начебто схожі на німецькі (принаймні, деякі роботи там виникли). Окрім того, є місто, яке визначається як «Південь», і є інше (біля моря з корабликами), визначуване як «Прибалтика». Проте, все загалом — передусім чудове і обіцяє дивовижні пригоди в кожному з «пряничних будиночків» («Містечко»), особливо якщо час дії — «Зима». Є на нинішній виставці і свій виняток — поетичний і трохи сумний «Гербарій» (адже навіть найбурхливішим веселощам не завадить трохи тиші), передає Оксана ЛАМОНОВА .

Життя Сталіна

У січні на екрани вийде телесеріал «Сталін. LIVE». Основою для нього став журнал відвідувань «вождя народів» на ближній дачі в Кунцеві. Сталін рідко полишав це місце в останні роки життя, і доля країни вершилася саме тут. Особливо детально відстежується останній місяць його життя — з 1 до 28 лютого 1953 року — дня, коли з ним стався інсульт, повідомляють РІА «Новости». Автором серіалу став продюсер і режисер Григорій Любомиров. Він визначає жанр серіалу як історичного детективу. У картині відображено такі моменти, як загадкова історія із загибеллю в німецькому полоні сина Сталіна від першого шлюбу — Якова, смерть другої дружини Сталіна Надії Аллілуєвої, дивні подробиці пригод другого сина Сталіна — Василя і стосунків Сталіна та Валентини Істоміної (беззмінної сестри-господині ближньої дачі протягом 18 років, яку багато хто вважав цивільною дружиною Сталіна). За словами Любомирова, особливістю цього серіалу стануть внутрішні монологи та дискусії Сталіна з самим собою. «Саме через ці монологи даються відповіді на численні історичні загадки як, наприклад: «Чому Сталін «проспав» початок війни?», — сказав Любомиров. Головну роль у картині зіграв Давид Гіоргобіані. «Ролі — Сталіна, Берії, Хрущова, Маленкова, Василя і Світлани Сталіних, Надії Аллілуєвої, Якова Джугашвілі — віддані акторам, обличчя яких явно не асоціюватимуться у глядачів із іншими образами, — сказав режисер. — Ми вирішили піти від штампів, стереотипів і оцінок, що нав’язуються нам більш ніж півсторіччя мемуаристами та політиками. У масовому сприйманні образ Сталіна обріс неправдами та анекдотами, але живий Сталін все одно просвічує крізь призму чужих сприймань».

Українці в Зальцбурзі

У Великому фестивальному будинку австрійського міста Зальцбург відкрилася виставка юних митців «Гармонія звуку, кольору й душі», повідомляють РІА «Новости». Її присвячено 250-річчю з дня народження великого австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта, яке відзначається цього року. В експозиції, розгорнутій у рамках святкування 60 річного ювілею знаменитих Зальцбурзьких передріздвяних фестивалів, представлено близько 50 робіт із 20 міст України та Росії. Всі автори — лауреати міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької художньої творчості «Відкрита Європа» 2006 року в номінації «Образотворче мистецтво». Виступаючи на відкритті експозиції, президент Зальцбурзьких передріздвяних фестивалів Хельга Рабль-Штадлер заявила, що такі заходи поліпшують взаєморозуміння між народами. Вона процитувала лист семирічного росіянина Микити Просвірякова, який він додав до своєї картини «Будинок Моцарта». «Моцарт пов’язує нас із минулим і майбутнім», — написав юний художник із Балаково.

Скандал навколо «Ідоменея»

Поліція німецької столиці попередила відвідувачів Берлінської опери про можливості евакуації під час вистави «Ідоменей, цар Криту». Окрім того, при вході меломанів перевірятимуть на наявність металевих предметів. Влада побоюється терористичного акту з боку ісламських радикалів, незадоволених тим, що в опері фігурує відрубана голова пророка Мухаммеда, зазначає lenta.ru з посиланням на агенцію Associated Press. Нагадаємо, що у вересні дирекція театру, отримавши з поліції повідомлення про можливості теракту, скасувала показ моцартівського «Ідоменея» в постановці Ганса Ноєнфельса. Цей учинок призвів до обурення в Німеччині, і під тиском преси постановку вирішено було відновити в грудні. На прем’єру збираються прийти міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфганг Шойбле та Кенан Колат, лідер турецької громади Німеччини. Напередодні поновлення вистави з театру зникли голови пророка Мухаммеда, Будди, Ісуса та Посейдона, які викликали скандал. Їх так і не було знайдено, і дирекція розпорядилася створити новий реквізит. Режисер постановки Ноєнфельс заборонив будь-яким чином змінювати сцену з головами, яка, за його задумом, символізує протест проти всіх форм «організованої релігії». Скандал навколо постановки «Ідоменея» викликав велике пожвавлення в світовій пресі, але не серед берлінців: квитки на виставу розпродано не повністю. Прес-аташе театру Олександр Буше пояснив, що «Ідоменей» — це «одна з найменш відомих опер Моцарта… А берлінці не женуться за сенсаціями».

Тарзан повертається

Кінокомпанія Warner Bros. і продюсер Джеррі Уейнтрауб ведуть переговори з режисером Гільєрмо дель Торо щодо повернення на великий екран Тарзана. Як повідомляє Variety, сценарій буде доручено Джону Коллі, останньою роботою якого став сюжет анімаційного фільму «Втікай», пише lenta.ru. Сам дель Торо поставився до цієї ідеї з великим натхненням. «Я із задоволенням зняв би нову версію цього сімейного фільму, до якого я зможу додати дотепності, яка властива моїм колишнім картинам. У цій історії про беззахисну дитину, яка опинилася у ворожому навколишньому середовищі, багато зворушливих і хвилюючих моментів», — прокоментував режисер. Нагадаємо, що фільм Гільєрмо дель Торо «Лабіринт Фавна» претендуватиме на «Оскар» у категорії «кращий іноземний фільм».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати