Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Яскраво, але без фарб!

У Києві готується до відкриття 51-ша виставка квітiв
17 серпня, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Коли художник фарбами малює квіти — це звична річ. А як вам ідея висадити квітами картини, вже написані пензлями відомих художників? Такими незвичними «стосунками» квітництва і живопису вирішила здивувати киян натхненниця та організатор щорічних квіткових виставок у Печерському ландшафтному парку Оксана Джунь. Відкриється виставка, як завжди, на День Незалежності, але частково роботи вже готові, тож випадкові перехожі захоплено просять своїх супутників: «А подивись он туди! А ось там! А тут ти вже бачив?». «День» також вирішив подивитися на роботу найкращих майстрів Київзеленбуду.

На запитання, чи важко малювати квітами, зеленбудівці впевнено відповідають, що важко. Від початку планувалося, що картини будуть виключно дуже відомі, тобто такі, щоб кожен киянин впізнав, згадав назву і автора. Але коли дійшло до конкретики, організатори зрозуміли, що це неможливо — бо хоч квітів і різнобарв'я, але вже ж не таке, як на палітрі у художника. «Відтінків фарб безліч, їх можна робити світлішими і темнішими, а от з квітами так не вийде, — пояснювала «Дню» головний агроном Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району міста Києва Анна Корольчук. — Одна квітка може бути одного відтінку з одного боку, та іншого — з іншого». Тож довелося обійтися без Ренуара і Шевченка. Зате квіткарі, як вони самі зі сміхом розказують, неабияк поглибили своє знання вітчизняного і світового живопису. Скільки альбомів і каталогів з репродукціями вони передивилися, поки зробили свій вибір!

«Ми від визначних картин пішли до маловідомих, до маловідомих навіть художників, — розповідає Оксана Джунь. — Але що поганого в тому, що кияни відкриють для себе нові імена? Я думаю, і киянам, і художникам це буде приємно». З відомих буде «наквітчено» «Даму в парку» Клода Моне і «Царівну-жабу» Васнєцова. Художниця Катерина Білокур дозволила квіткарям трошки змінити композицію своєї картини. «І взагалі, картина — це обов'язково прямокутник чи квадрат в рамі, — каже Оксана Джунь. — Навпаки, наші картини виходять за рамки, дещо ми додумуємо. От, наприклад, «розширили» ракурс «Дами в саду» Моне. Додумали те, що могло бути в парку за межами картини. Картину Васнєцова, яка стоїть вертикально, «обіймають» iз землі квіти, висаджені орнаментом в російському стилі».

Є тут і відтворення картини китайського художника «Квіти» — дуже незвичне, до речі, як для українських озеленювачів, оскільки працювати їм довелося не лише живим, рослинним матеріалом, але й інертним, тобто камінчиками, вугіллям, пенопластом. Аби відтворити своєрідність китайських картин, вперше цього року на виставці застосовуються гілки дерев. Поруч з українським баченням китайського мистецтва — галерея Літнього саду в Петербурзі — скульптура поєднується з картинами, а в основі — елементи регулярного саду. Завжди монументально працюють озеленювачі Оболонського району — і сьогодні їхня картина найбільша. Більше того, вона не викладена, як всі, на землі, а стоїть на мольберті, а біля неї на траві лежать пензлі та тюбики з фарбами, зроблені також з квітів.

«Ми висаджуємо картину українського художника з Житомира, яка називається «Літо», — розповідає Анна Корольчук. — Дійсно літня картина — дівчина серед маків та інших квітів. Буде використано приблизно 100 тисяч 15 тивидів. Автор картини — Юрій Дубінін, а «адаптувала» її молода дизайнер Валерія Семенова. До речі, ми хотіли повідомити про виставку художника і ніяк не можемо його знайти — вже й через спілку художників Житомира пробували, та не виходить...». Пане Юрію Дубінін, ваша картина виставляється на Співочому полі, приходьте помилуватися!

«В останні роки ми робили патріотичні виставки, спрямовані підтримати національних дух, допомогти народу в складній ситуації, — розповідає Оксана Джунь. — Так, торік виставка була присвячена Україні — ми відтворювали визначні пам'ятки і культові явища. Зрозуміло, що багатшої виставки вже просто не може бути. Але ж жити далі треба, і сьогодні ми намагаємося своїми роботами створити гармонічний і спокійний настрій. Зараз можна вже впевнено сказати, що ця виставка буде дуже цікавою».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати